• Szkoła Postawowa w Kłomnicach

31 - kuchnia

Wtorek 21.08.2018

O reformie oświaty !

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat zmian w edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela i organu prowadzącego szkołę    ----> kliklnij na obrazek

Oferta edukacyjna

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie naszej szkoły. Oferta skierowana jest dla każdego z was !

Aktualnośći

• Projekt eTwinning w naszej szkole

- Obrazek 1

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów z klasy piątej pod kierunkiem p. Anety Prokop wzięła udział w projekcie eTwinning. W programie eTwinning uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.  Tytuł projektu to What makes you happy? (Co sprawia, że jesteś szczęśliwy?) Po omówieniu tematu i przeprowadzeniu ankiety piątoklasiści wybrali trzy najczęściej pojawiające się wypowiedzi. Według uczniów klasy piątej szczęście daje rodzina oraz możliwość zabawy z rodzeństwem, posiadanie przyjaciół i zabawy ze zwierzakami. Okazuje się, że dzieci z innych krajów myślą bardzo podobnie, wymieniały jeszcze między innymi śpiew, taniec sport i podróże. Projekt był przeprowadzony w języku angielskim. Wzięło w nim udział 15 szkół, na przykład z Finlandii, Turcji, Czech, Zjednoczonego Królestwa, Włoch i inne. Prace związane z projektem- plakaty, filmiki i wypowiedzi pisemne zostały umieszczone w TwinSpace (platforma współpracy). Udział w projekcie był bardzo ciekawym doświadczeniem.

• Cambridge English Penfriends

- Obrazek 1

Podobnie jak w poprzednich latach, niektórzy uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej korespondowali z uczniami ze szkoły w Bratysławie. Trzecioklasiści pisali o sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach. Drugoklasiści i część uczniów z klasy piątej wymieniali listy i prace plastyczne z uczniami szkoły w Hiszpanii. Była to świetna okazja do zastosowania umiejętności językowych w praktyce.

• Zapraszamy na turniej !

• VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 3 Szkół Podstawowych

- Obrazek 1

Dnia 15 maja w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 3 Szkół Podstawowych English is Fun.
    Wyniki:
    I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach: Hanna Rakowska, Patrycja Szymczyk i Aleksandra Szymonik

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Garnku: Klaudia Baran, Natalia Ciupa i Katarzyna Wosik

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Konarach: Maja Duda, Łukasz Ciechowski i Mateusz Orlikowski

• Spotkanie z rodzicami uczniów kl.III

- Obrazek 1

W środę 9.05 o godz 17.00 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich gimnazjum nt.mozliwosci podjęcia dalszego kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych z doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej i przedstawicielem Zespołu Szkół. Spotkanie zorganizowała Pani Katarzyna Biela- doradca zawodowy i psycholog

• Klauzula informacyjna --------------> kliknij tutaj

- Obrazek 1

• Zapraszamy na Dzień Dziecka !

- Obrazek 1

• Sukces naszego ucznia !

- Obrazek 1

Bartosz Bąk z klasy IV a zajął 1 miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Santa Maria Festiwal w Częstochowie.

W dniu 27.05.2018r. uczestniczył w uroczystej gali, gdzie odebrał nagrodę. Gratulujemy!

• Sukces naszej uczennicy !

• Szkoła Postawowa w Kłomnicach
    42-270 Kłomnice