• Szkoła Postawowa w Kłomnicach

31 - kuchnia

Piątek 16.11.2018

O reformie oświaty !

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat zmian w edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela i organu prowadzącego szkołę    ----> kliklnij na obrazek

Oferta edukacyjna

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie naszej szkoły. Oferta skierowana jest dla każdego z was !

Aktualnośći

• Dzień Edukacji Narodowej - harmonogram

- Obrazek 1

W dniu 12.10.2018r. (piątek) w Szkole Podstawowej im. G. Piramowicza w Kłomnicach odbędą się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

• Zajęcia lekcyjne : dwie pierwsze godziny lekcyjne przeprowadzone zostaną zgodnie z planem lekcji.
    • Akademia : o godz. 10:00 rozpocznie się akademia.
    • Stołówka : w tym dniu obiady dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nie będą wydawane. Obiad dla Oddziału Przedszkolnego wydawany będzie o g
  • Zapraszamy !

- Obrazek 1

Widzimy się w każdą środę o godz.15.00. Zapisy oraz zgody rodziców w świetlicy szkolne. Zapraszamy serdecznie.

• Rozkład porannego dowozu dzieci do Szkoły Podstawowej im. G. Piramowicza w Kłomnicach:

1.Lipicze I -7:10
    2.Lipicze ul.Nowa -7:13
    3.Zberezka -7:17
    4.Konary -7:21
    5.Pacierzów I -7:24
    6.Pacierzów II -7:26
    7.Zdrowa I -7:33
    8.Zdrowa II -7:35
    9.Zdrowa III -7:40

Godziny odwozu po zajęciach lekcyjnych pozostają bez zmian:

1.odwóz -13.30
    2.odwóz -14.30

• Zebrania z rodzicami w dniu 13 września.

- Obrazek 1

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie z rodzicami w dniu 13 września o godzinie 17.00.

Zebranie rozpocznie się na hali sportowej spotkaniem z Dyrektorem szkoły. Następnie rodzice udadzą się  z wychowawcami do klas.

Zapraszamy!

• Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

--------> pobierz kartę zgłoszenia

- Obrazek 1

• Dowóz dzieci do szkoły w dniu 3 września 2018 r.

Lipicze - 7.15
    Zberezka - 7.20
    Pacierzów Leśna - 7.30
    Zdrowa - 7.40

Odwóz dzieci ok. 11.00

• Szkoło, wracamy !

- Obrazek 1

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września 2018 r.
    godz. 8.00 - Msza św. w kościele parafialnym św. Marcina w Kłomnicach
    godz. 9.00 - uroczystość w Szkole Podstawowej im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach (w hali sportowej)
    Następnie zapraszamy uczniów na spotkania z wychowawcami do sal lekcyjnych.

• Projekt eTwinning w naszej szkole

- Obrazek 1

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów z klasy piątej pod kierunkiem p. Anety Prokop wzięła udział w projekcie eTwinning. W programie eTwinning uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.  Tytuł projektu to What makes you happy? (Co sprawia, że jesteś szczęśliwy?) Po omówieniu tematu i przeprowadzeniu ankiety piątoklasiści wybrali trzy najczęściej pojawiające się wypowiedzi. Według uczniów klasy piątej szczęście daje rodzina oraz możliwość zabawy z rodzeństwem, posiadanie przyjaciół i zabawy ze zwierzakami. Okazuje się, że dzieci z innych krajów myślą bardzo podobnie, wymieniały jeszcze między innymi śpiew, taniec sport i podróże. Projekt był przeprowadzony w języku angielskim. Wzięło w nim udział 15 szkół, na przykład z Finlandii, Turcji, Czech, Zjednoczonego Królestwa, Włoch i inne. Prace związane z projektem- plakaty, filmiki i wypowiedzi pisemne zostały umieszczone w TwinSpace (platforma współpracy). Udział w projekcie był bardzo ciekawym doświadczeniem.

• Cambridge English Penfriends

- Obrazek 1

Podobnie jak w poprzednich latach, niektórzy uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej korespondowali z uczniami ze szkoły w Bratysławie. Trzecioklasiści pisali o sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach. Drugoklasiści i część uczniów z klasy piątej wymieniali listy i prace plastyczne z uczniami szkoły w Hiszpanii. Była to świetna okazja do zastosowania umiejętności językowych w praktyce.

• Szkoła Postawowa w Kłomnicach
    42-270 Kłomnice