• Szkoła Postawowa w Kłomnicach

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im.G.Piramowicza w Kłomnicach

Dyrektor mgr Barbara Kanoniak

O mnie:

"Jako nauczyciel i dyrektor Naszej szkoły mam ogromne szczęście. Udało mi sie połączyć swoje pasje z wykonywanym zawodem! Dlatego też moja praca przynosi mi wiele radości i satysfakcji."

Już w podstawówce marzyłam o tym, aby zostać nauczycielem. Jako uczennica Szkoły Podstawowej w Rudnikach byłam drużynową gromady zuchowej. Pamiętam do dziś akademię na zakończenie ósmej klasy,  kiedy to zuchy  przygotowały pożegnanie swojej drużynowej, a ja stałam i słuchałam  zalana łzami.
      Po liceum skończyłam studia na Wydziale Nauk o Ziemi , na  Uniwersytecie Śląskim.   Potem rozpoczęłam pracę w SP w Witkowicach.  W roku 1999 powołana zostałam przez Zarząd Gminy Kłomnice na stanowisko dyrektora nowotworzonego Gimnazjum w Kłomnicach. I tak jestem dyrektorem od 17 lat. Bardzo lubię swoja pracę, pracuję z profesjonalną kadrą, a uczniów mojej szkoły uważam za wyjątkowych, sympatycznych, ambitnych młodych ludzi.

Wykształcenie:

• Studia magisterskie na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego na kierunku geografia;
  • Studia Podyplomowe w zakresie historii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego;
  • Studia podyplomowe w zakresie -  Organizacja i Zarządzanie Placówką Edukacyjną – specjalność – Menedżer Oświaty na Wydziale Pedagogiki Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej;
  • Studia podyplomowe w zakresie „Nadzoru pedagogicznego z elementami ewaluacji”  w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości;
  • Studia podyplomowe w zakresie „Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych” na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Osiągnięcia i przedsięwzięcia:

• Współpraca z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie,
  • Kierownik kursu e-learnigowego w ramach AE dla nauczycieli przyrody, wprowadzających TIK do praktyki szkolnej.
  • Mentor w programie Aktywna Edukacja oraz moderator spotkań regionalnych,
  • Recenzent scenariuszy lekcji z historii, które ukazały się w pozycji „Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach”.
  • Uzyskanie certyfikatu w ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński  i Ośrodek Rozwoju Edukacji - „Przywództwo i zarządzanie w oświacie”.
  • Współpraca z Instytutem Badań Edukacyjnych - udział  w akcji „Narzędzia w działaniu”.
  • Koordynator programu edukacyjnego dla gimnazjalistów „Eu-geniusz”.
  • Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice.

Nagrody:

• Odznaka za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
  • Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze
  • Nagroda Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Gabinet: I p. wejście przez sekretariat
Email: barkan@zsklomnice.hekko24.pl
Telefon: 34 328 10 38 (wew.22)
Godziny pracy: pon-pt 8.00:15.00